221074606613345
top of page

O’DORE Aromaterapi - Konsantrasyon Artıran Yağlar

Dikkat toplamak için kahve içmek dışında seçeneklerimizin olması hoş bir şey değil mi? Aromaterapinin ve O’DORE’nin bu konuda sunduğu eşsiz uçucu yağ karışımları eminim pek çoğunuzun yüzünü güldürecektir.
O’DORE Nane uçucu yağı tek başına bile eşsiz bir konsantrasyon sağlayan ve zihinsel performans arttıran bir uçucu yağdır. Mukoza dediğimiz ıslak yüzeylerimize (göz, burun) değince bazen yakan bu yağ ister taşıyıcı yağ ile cilde sürülerek koklama bilir, ister diğer koklama yöntemleri kullanılabilir, tabii ki diffüzör ile kullanım maksimum sonucu verecektir.


O’DORE Niaouli uçucu yağı da konsantrasyon için güzel bir seçenek olup mikrop kırıcı özelliği ile solunum yollarınızda da sorun varsa çift fonksiyonu ile işinize yarar. Ancak hafif afrodizyak etkili olduğu da unutulmamalıdır.


O’DORE Miskadaçayı uçucu yağı ise hem kaygı gideren, hem de tükenmişlik durumu varsa (ki Nane de bu konuda iyidir) kişiye enerji veren ve aynı zamanda kaygı azaltan bir yağdır.


O’DORE Bergamot uçucu yağı da tavsiye edeceklerimiz arasındadır elbette. Canlandırıcı-uyarıcı etkisi kaygı giderici etkisiyle birleştiğinde mükemmel bir "sınav öncesi" kullanım yağı olabilir hele ki yukarıdakilerden biriyle karıştırılırsa.


Dilerseniz yukarıdaki 4 yağı eşit miktarda karıştırıp mükemmel bir konsantrasyon formülü yapabilirsiniz. Bu yağları benim gibi sık kullanıyor ve çeşitlendirmek istiyorsanız tarçın, turunç yaprağı, kokusu ağır gelmezse okaliptus uçucu yağı, selvi uçucu yağı da işinize odaklanmanıza yardımcı olur. Gül yağı, saf olarak pahalı gelmezse elbette eskilerin deyimiyle "dimağları açıcı"dır.


Difüzör, buhurdanlık, sprey şişesine suya damlatıp spreyleme, şişe/roll-on'dan direk koklama, giysimize (yaka, manşet) damlatarak koklama ya da taşıyıcı yağ ile karıştırıp cilde (biraz genişçe bir alana) sürme hepsi uygulanabilir. Dikkat etmemiz gereken şey narenciyelerin cilde temas edip gündüz leke bırakmaması ve de tarçın yağının direk cilde temasının önlenmesidir.


O'DORE Aromaterapi olarak sizlere çalışmalarınızda verimlilik ve kolaylık diliyoruz.Yorumlar


bottom of page